Víkendové putování na koních srpen 2017

Program je následující:

 • V pátek odpoledne zkušební sedlání, nácvik úvazů a sbalení sedlových brašen, večerní oheň, společné plánování trasy a programu cesty. Poslední spaní buďto v domě, v jurtě, ve stanu či pod širákem u ohně.
 • Sobota ráno – po snídani nasedlání a odjezd.
 • Do nedělního odpoledne putování na koních, táboření, povídání… příprava jídel, koupání, odpočinek, zajištění místa na spaní.

Všechno je ponecháno náhodě, putování příliš neplánujeme. Necháme se vést krajinou, okolnostmi, počasím. Můžete najít mnoho dovedností při putování s koňmi, získat důvěru koně i podpořit svou sebedůvěru s schopnost soustředěné relaxace. Při cestě necháváme za sebou všechno, co by nás rušilo od bytí tady a teď – zejména elektronické komunikační vymoženosti. S sebou máme jen jeden (vypnutý) mobil.

Podmínkou účasti jsou základní dovednosti v ovládání koně, což je potřeba ověřit alespoň jedou vyjížďkou v sedle před samotným putováním.

DSC_0275

Pro koho je výprava určena?

Jednotlivci i dvojice, rodiče s dětmi od 10 let do (neomezeno). Pro všechny, kteří si přejí vyčistit hlavu, přijít na jiné myšlenky, potěšit se putováním krajinou a otevřít se silným i nečekaným situacím, setkáním. Můžeme objevit kouzlo společně prožitého času, kouzlo ticha s přáteli i zkušenost poskytnutí i přijetí podpory jeden druhému v náročných situacích.

Tento rok je počet účastníků 4 + průvodce. Přihlásit se můžete mailem vždy do 7 dní před daným termínem. Platba na místě. Podrobné informace po přihlášení.


Termíny

předletní: 12.-14.5.2017

další termín: 12. – 13. 8. 2017

 

Cena za jednoho účastníka: 2.900,- Kč

Průvodcem vám bude Ivan Fejfar

Něco o mě

1-DSC_5817
Ivan Fejfar

Je mi 53 let, býval jsem přírodovědcem, geologem, grafikem, otcem, ředitelem grafického studia, cestovatelem, účastníkem psychoterapeutického výcviku a nyní pracujeme s mojí partnerkou Zuzkou na dovednosti být farmářem. Také jsem nyní opět tátou, máme spolu syna Johana.

Kromě toho rád fotografuji a těším se z občasných cest do horských krajin. Putování s koňmi je způsob pohybu, nádherná forma cestování – návrt do dob minulých, kdy poutník a kůň museli být sehraní, tvořili téměř jednu bytost… Tuto dovednost jsem získal při cestách do Mongolska a rád zkušenosti pastevců a poutníků předám i vám.

3 Responses

 1. Dusan Duhonský

  Značnou chvíli brouzdám na netu se záměrem najít místo, kam se vydat na nějaké vícedenní putování v koňském sedle a stále ne a ne vybrat. A teď mě dost zaujala tato nabídka, (přístup, způsob podání prezentace, filozofie ……… Škoda jen, že je to trochu „zruky“ a na víkendové putování jen dva termíny (a z toho už jeden minul). Přesto cítím, že bych se rád zeptal, Je ještě v tom srpnovém víkendovém termínu volno?
  Díky za odpověď, s pozdravem Dušan Duhonský

  • Ivan Fejfar

   Dušane, děkuji za milý komentář.
   Píšete, že 2 termíny jsou málo… z vašeho hlediska to tak může vypadat, my to chceme skloubit i s jinými aktivitami abychom neztratili chuť a energii. Jak my, tak naši koně… Chceme aby každé setkání, putování nebo seminář byl obohacením pro všechny.
   Mějte se fajn, těším se na společné putování. Ivan Fejfar

 2. Tereza Herrmannová

  Nevím, jak začít, ale jednoduše se mi nesmírně líbí to, jak popisujete práci s vašimi koníky. Už dlouho hledám místo s koňmi pro rekreaci, a ne jen pro jízdárenské cviky. Ráda pracuji s koněm jak ze zemně, tak ze hřbetu. Baví mě na sobě hledat chyby a stále se zdokonalovat, hledat cestu k důvěře koní. Ráda se učím domlouvat „jejich řečí“ a snažit se s nimi domluvit i bez cukru nebo biče. S bičem to pro mě není domluva. Chci, aby to bavilo nejen mě, ale i koně. A právě proto bych se, zřejmě společně se svou rodinou, chtěla podívat na Vaši farmu a vyčistit si tam hlavu. Teď mi máma říká, že už bude asi zima, ale na jaře prý k Vám zajet můžeme. Takže bych Vám chtěla říct, že se mi líbí Váš přístup ke koním. Přesně to hledám, a doufám že nevadí, že členové mojí rodiny nejsou úplně koňáci, ale ke koniím jakýsi vztah mají. Doufám, že Vás brzy navštívíme. Tereza Herrmannová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *