Koně

 

Haroun, valach, A1/1 (neuchovněný, tudíž v dokladech má ČT), nar. 11. 3. 2005, otec: Doneygal, matka: Holba. Haroun je pojmenován po Francouzsko-polském vulkanologovi Harounu Taziefovi (cs.wikipedia.org/wiki/Haroun_Tazieff). Umí být temperamentní a výkonný, po matce Holbě má ​také jedinečnou vlastnost – pozná začátečníka na zádech a je k němu ohelduplný. Výborný učitel jízdy.

Santah, klisna, A1/1, ​nar. ​26. 2. 2000, otec: Tahasun, matka: Sulley. Ve svých 16 letech je to naše ostřílená vůdčí klisna stáda, je citlivá, mírná a jen tak něco ji nerozhází. V mládí běhala dostihy a ráda se proběhne i rychle, je však naprosto poslušná, vhodná i pro začátkečníky.

Sally (Salava), klisna,  A1/1, nar.12. 2. 2009, otec: Sholokhov, matka: Salveta. Klisna velmi přátelské, klidné a mírné povahy, vzhledem ke svému dostihovému mládí si nyní léčí problémy s kopyty a je prozatím pouze pro práci ze země.

Shy, valach, arabský plnokrevník, nar. 9. 5. 2002 mtec: Sadam, matka Šalvěj, Společenský, zvídavý a ochotný, ježdený dosud na udidle – pracujeme na tom aby dobře vnímal jemnější pokyny při jízdě na ohlávce. Hledá si místo ve stádě a probíhá to překvapivě klidně. Ví jak na to.

Glorie, klisna, český sportovní pony, nar. 6. 4. 2005, otec Waddenhök’s Colin, matka: Goldie.  Dobrá učitelka pro děti i drobnější dospělé. Příjemně temperamentní poník s velkým srdcem, který rozhodně nechce zůstávat pozadu za velkými koňmi a umí se prosadit.

Gándí, valach, pony-arab, nar. 20. 4. 2015, otec: Dabir, matka: Glorie, šedý s nádechem do růžova… Letos obsednutý, víceméně respektuje pokyny jezdce:). Ve stádě si rád uchovává pozici nejmladšího hříběte.

Bob, valach, 14let, k večeru poněkud nevrlý koník, pod sedlem zkušený a poslušný, pokud má jezdec dost vůle se prosadit… a nedovolit mu spásat trávu. Tráva je podle Boba totož nejlepší na procházkách v okolí.

Gabriel, hříbě, hřebec, nar. 14. 6. 2019 pony/quarter Matka Glorie, 

Dabir (v Nové vsi), valach, arabský plnokrevník, nar. 15. 7. 2011, otec: Shaikh El Sherif, matka: Dayfania. Temperamentní, citlivý a přátelský valach, obsednutý 2015, pro práci ze země naprosto ideální učitel, který se sám ještě má co učit a stále bude testovat, jestli to, co po něm chcete, opravdu myslíte vážně. Na vyjížďky pouze pro zkušeného jezdce.

Sahara, (v Nové vsi) klisna, anglo-arab, nar.23. 3. 2015, otec: Dabir, matka: Santah

Emma (v Nové vsi), klisna, pony-arab, nar. 11.3.2008, otec Egyptus, matka: Balbina. Je u nás od října 2016, citlivá, učenlivá, temperamentní, učí se u nás, že méně aktivity je více:-)

Gobi, (v Nové vsi) první hříbě Glorie, 

 

Galerie koní