Koně

Shy, valach, arabský plnokrevník, nar. 9. 5. 2002 otec: Sadam, matka Šalvěj, Společenský, zvídavý a ochotný, ježdený před příchodem na udidle – pracujeme na tom aby dobře vnímal jemnější pokyny při jízdě na ohlávce. Hledá si místo ve stádě a probíhá to překvapivě klidně. Ví jak na to.

Gándí, valach, pony-arab, nar. 20. 4. 2015, otec: Dabir, matka: Glorie, šedý s nádechem do růžova… (ve 4 letech růžový odstín ztratil)  Víceméně respektuje pokyny jezdce. Pokud jede se Sahyem, občas mu rád přenechá vedení skupinky. Ve stádě si rád uchovává pozici nejmladšího hříběte.

Bob, valach, 20 let, k večeru poněkud nevrlý koník, pod sedlem zkušený a poslušný, pokud má jezdec dost vůle se prosadit… a nedovolit mu spásat trávu. Tráva je podle Boba totož nejlepší na procházkách v okolí.

Gabriel, již valach, nar. 14. 6. 2019 pony/quarter Matka Glorie, letos (2022) pokračujeme s prací ze země a pomalu obsedáme.

Thor, valach, pony, nar. 15. 5. 2015 otec: Tori Gepard, matka: Máša, vybělující s tmavou kresbou, v posledním roce vlídný hrdý kůň, který je rád, když ho vede sebevědomá ale citlivá jezdkyně nebo lépe zkušený jezdec. Pořád je co se učit ale jezdce na vyjížďkách ochotne poslouchá.

Hraběnka, klisna, 14 let, záhadný nepopsaný list. Kůn kterého teprve poznáváme

Kora, pony klisna, 15 let. šikovná, vlídná. Trochu svéhlavá a překvapená prací na ohlávce, radostná při pevném vedení na jízdárně a při možnosti skokové práce

Wokurka, klisna 19 let. Zatím se poznáváme

 

Koně kteří nás už opustili:

⊗ Santah, klisna, A1/1, ​nar. ​26. 2. 2000, otec: Tahasun, matka: Sulley. Ve svých 16 letech je to naše ostřílená vůdčí klisna stáda, je citlivá, mírná a jen tak něco ji nerozhází. V mládí běhala dostihy a ráda se proběhne i rychle, je však naprosto poslušná, vhodná i pro začátkečníky.

⊗ Glorie, klisna, český sportovní pony, nar. 6. 4. 2005, otec Waddenhök’s Colin, matka: Goldie.  Dobrá učitelka pro děti i drobnější dospělé. Příjemně temperamentní poník s velkým srdcem, který rozhodně nechce zůstávat pozadu za velkými koňmi a umí se prosadit.

⊗ Parigote Gaie, narozená 18. 5. 1990, klisna kterou jsme víceméně dostali ze sportovní stáje jako společníka k Harounovi – zdaleka ale nebyla necitlivá a unavená! Vzhledemk dostihové kariéře ve Francii jsem s ní zažil neobyčejně rychlé vyjížďky a naučila mě toho opravdu hodně. Parču jsme jako posledního koně jezdili s uzdou.

⊗ Holba, matka Harouna a můj první kůň

⊗ Haroun, valach, A1/1 (neuchovněný, tudíž v dokladech měl ČT), nar. 11. 3. 2005, otec: Doneygal, matka: Holba. Haroun je pojmenován po Francouzsko-polském vulkanologovi Harounu Tazieffovi (cs.wikipedia.org/wiki/Haroun_Tazieff). Uměl být temperamentní a výkonný, po matce Holbě měl ​také jedinečnou vlastnost – poznal začátečníka na zádech a byl k němu ohelduplný. Výborný učitel jízdy.

⊗ Sally (Salava), klisna,  A1/1, nar.12. 2. 2009, otec: Sholokhov, matka: Salveta. Klisna velmi přátelské, klidné a mírné povahy, vzhledem ke svému dostihovému mládí si nyní léčí problémy s kopyty a je prozatím pouze pro práci ze země.

 

Galerie koní