detske tabory3Vítáme Vás na samotě, mezi pastvinami, lesem a rybníkem u Dožic. Dožice leží mezi Nepomukem a Rožmitálem pod Třemšínem, na jižním cípu Brd.

Vlastní koně máme od roku 1997, do Dožic jsme v létě 2015 přestěhovali stádo 7 koní z usedlosti u Karlštejna. Máme zkušenosti s výukou jezdců jak malých tak i dospělých.  Pro náš styl práce s koňmi nás hodně motivovala na jedné straně zkušenost z putování Mongolskem v letech 2000, 2005 a 2010. Dalším velkým podnětem a také bránou do světa přirozené komunikace s koňmi nám byla a je od roku 2007 Eliška Šulcová, díky které jsme se naučili zacházet s koňmi  šetrným a radostným způsobem. Tímto způsobem také přistupujeme ke hříbatům, obsedáme naše mladé koně a vyučujeme naše klienty.

Naše koně nekoveme, jezdíme na provazových ohlávkách a dopřáváme jim celoroční pobyt venku na pastvinách. Mají také přístřešek pro nepříznivé počasí, ale pokud v něm není něco k snědku, tak dávají jednoznačně přednost volné pastvině.

V Dožickém mlýně jsme pro vás vytvořili klidné a idilické místo na samotě, kde je možné si odpočinout od stresu bežného dne. Mezi zvířaty (koně, ovce, kozy,kočky a drůbež) můžete „jenom“ odpočívat, ale také se seznamovat se základy přirozené komunikace s koňmi, pracovat na svém jezdeckém umění na jízdárně, vyjet si na vyjížďku s průvodcem, nebo je možné domluvit si cestu na konícn na více dní.

Krásná okolní příroda láká k procházkám, při hezkém počasí je možné zaplavat si v rybníku nebo se povozit na lodích.