Sebepoznávání skrze kontakt s koňmi 2017

…díky trochu jinému přístupu ke koním

„Koně nikdy nelžou“ – tak nazval Mark Rashid jednu svou knihu o světě koní a o tom, co všechno nám ukazují a co se od nich můžeme naučit, když to dovolíme. Díky tomu, že reakce koně na nás a naše chování je vždy autentická, bezprostřední a pravdivá, může nám bytí s nimi leccos říci o nás samotných. Skrze vedenou práci s koňmi máme možnost si uvědomit, ve kterých životních oblastech máme rezervy.

Jsme schopni si jasně stanovit své hranice a trvat na nich, i když to někdo zpochybňuje? To koně, stejně jako děti, moc dobře umí. Dokážeme být dosti citliví ale ne přecitlivělí? Pro mnohé lidi je kontakt s koňmi spojen s vlastní nejistotou a také se strachem – je to přece jen velké, silné a ve své podstatě i stále divoké zvíře. Jak to udělat, aby mi kůň neublížil, hlavně nechtěl ublížit, aby se mnou chtěl být a byl rád?

Vše, co se na toto téma u nás dozvíte, můžete aplikovat na svůj každodenní život – nejde zdaleka jen o to, zbavit se strachu z koní…

V průběhu roku nabízíme několik víkendů zaměřených na toto téma. Pracovat budeme v malé skupině maximálně pěti účastníků. Ubytování dle počasí a chuti buď v domě, v jurtě, ve vlastních stanech nebo maringotce. Jídlo bude zajištěno, vařit budeme společně. Bližší informace Vám zašleme po příhlášení.

Přihlášky posílejte prosím mailem vždy nejpozději 7 dní před daným termínem. Platba na místě. Víkendem Vás bude provázet Zuzka.


Termíny

Jaro: 26.-28.5.2017

Podzim: bude upřesněno

Cena: 2900,-


Zuzana Pavlová

IFF_4969

Narodila jsem se 1972 v Liberci, 12 let dětství a dospívání jsem prožila v Německu, což mi přineslo dar a možnost vést semináře i v německém nebo anglickém jazyce.

V roce 1993 jsem se vrátila zpět do Čech, několik let jsem se pohybovala v oboru architektury.

V letech 1997 až 2000 jsem porodila tři děti Šimona, Helenu a Hedviku.

Od roku 2003 se také činím výtvarně – batikuji a maluji na trička (viz: www.malovaninatricka.euweb.cz), od roku 2013 společně s kamarádem Tomášem Pelichem vytváříme meditační polštáře (viz: www.calounictvi-dekoraterstvi.cz).

Díky 12letému pobytu v Německu mám také možnost překládat a tlumočit z NJ a AJ – převážně v psychoterapeutické oblasti jako jsou Rodinné konstelace nebo Voice dialog, např. v centru Shangri La v Lažanech nebo u svého bratra Petra ve Zdebořicích.

K mnohým prychoterapeutickým technikám jsem se dostala právě při tlumočení, a určitě z velké části díky nim jsem byla schopna se vyrovnat se ztrátou svého nejstaršího syna Šimona, který zemřel v roce 2013 ve věku 16 let.

Nyní mám se svým partnerem Ivanem nejmladšího syna Johana, ročník 2011. S Ivanem žiji od roku 2007, seznámila jsem se s ním právě díky koním. V té době měl dva, a od té doby nám jich stále přibývá…

Svět koní mne přitahoval odmalička, jezdím od svých deseti let, a i nyní, když již devět let s nimi žiji v každodenním kontaktu, mne nepřestávají fascinovat. Cítím stále jasněji, že jejich svět se dá velice krásně spojit s duchovními principy a tím se otevírá brána k novým a hlubokým prožitkům.

To bych ráda předávala, ať už v celovíkendových pobytech s koňmi, které nabízím, nebo „jen“ při hodinách výuky jízdy a přirozené komunikace s koňmi.

5 Responses

 1. Robert Gajdoš

  Ahoj, rád bych se zeptal, zda bych na víkend sebepoznání skrze kontakt s koňmi mohl přijet se svýma dvěma dcerami (13 a 15 let)

 2. Dobrý den,
  máte ještě volné místo na květen? Je nutné si na víkend přivést koně nebo se pracuje s Vašimi?
  Děkuji.
  V.

 3. Jitka Stiborová

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda by náhodou nebylo ještě jedno volné místo na tento víkend sebepoznávání skrze kontakt s koněm.
  Vím, že je již pozdě, ale dostalo se to tak ke mně..

  Děkuji za případnou odpověď.
  Jitka Stiborová
  732627113

 4. Anna Richterová

  Dobrý den,

  zaujal mě vámi nabízený víkend sebepoznávání. Máte ještě volný termín 9.-11.9. 2016 pro 3 lidi ( já, moje dcera a můj partner)?
  Vedu skupiny lidí v rámci sebezkušenostního výcviku a zároveň jsem koňák tělem i duší. psychoterapie pomocí koní je oblast, která mě velice zajímá a ráda bych se tomu někdy v budoucnu věnovala. Kontakt n Vás jsem dostala od mé kolegyně p. Stiborové. Jsem nadšená, že někdo, jako vy moji myšlenku uplatňuje v praxi.

  Děkuji.

  • Dobrý den Anno,
   nedaří se nám odeslat vám běžný mail na adresu, která se nám tu objevuje…
   tedy to zkouším takto.
   napište prosím na Zuzčin mail uvedený na této stránce. Dík, ivan

Napsat komentář